✅ZASTUPITELSTVO SCHVÁLILO PENÍZE NA SDÍLENÁ KOLA

✅NÁVŠTĚVA NISA FACTORY

✅TŮNĚ V SRNČÁKU — REPORTÁŽ RTM+

 

🚲🚲ZASTUPITELSTVO SCHVÁLILO PENÍZE NA SDÍLENÁ KOLA 

Liberecký kraj vyhlásil 29. března dotační program na sdílená kola — příspěvek 500 tis. Byl to velmi šibeniční termín. Tuto aktivitu má totiž smysl začít na začátku sezóny a je škoda každého týdnu, který uteče. Kdo zná prostředí samosprávy, ví, že procesně je vždycky všechno na dlouho. Zpočátku jsme v iniciativě střídali s náměstkem pro rozvoj Jakub Chuchlik, finále pak převzala Lenka Opočenská s velkou podporou ostatních kolegů z Rady města: Jitka Skalická, Petr Roubíček — náměstek primátora, Jana Hamplová.

Až doběhne poptávkové řízení a jestli podepíšeme smlouvu, bude od května v Jablonci 1️⃣0️⃣0️⃣ sdílených 7️⃣rychlostních kol určených pro cca 2️⃣0️⃣ stanovišť.

❓Proč nemá cenu čekat na vybudování cykloinfrastruktury? Protože to může trvat mnoho let a my v tomto pilotním projektu můžeme získat cenná data.

Jablonec možná nakonec bude jediné město libereckého kraje, které by mohlo zvládnout v tomto krátkém časovém úseku sdílení kol rozběhnout. Držte nám palce 🙂.

 

🔴🟢🔵NÁVŠTĚVA NISA FACTORY

Víte, že když vystoupíte u autobusové zastávky Janovská — Silka (nebo dobře, když tam přijedete autem) a projdete branou, ocitnete se v areálu Nisa Factory? Areálu, kde se vyrábí korále, kde jsou výtvarné dílny, úchvatný výstavní prostor a neuvěřitelná majitelka Zuzana Slámová, vizionářka, která má tah na bránu? Najdete tam muzeum bižuterní výroby, mnoho starých strojů, výtvarnou dílnu, galerii, kulturní akce, inspiraci a spoustu nápadů, co všechno by se dalo v tomto oboru dělat a rozvíjet.

Podle mého názoru kreativní centrum nadregionálního významu. Ráda bych, abychom toto místo zahrnuli do koncepce cestovního ruchu a propojili ho s centrem města a Bedřichovem turistickou trasou. O nápady rozhodně nebude nouze. Rozhodně ne se Zuzkou Slámovou 🙂

NAVŠTIVTE NISA FACTORY. NABÍZÍ MNOHO ZAJÍMAVÉHO. https://www.nisafactory.cz/

 

🎥🎥💦TŮNĚ V SRNČÁKU — REPORTÁŽ RTM+

Co se děje v Srnčáku? Proč, kdo, s kým, za kolik a hlavně k čemu to bude dobré?

Tým Milujeme Jizerky Standa Dubský a Daniel Honzig, a za vedení města Lenka Opočenská a Jana Hamplová odpovídají na tyto otázky v reportáži RTM+.

https://www.rtmplus.cz/…/jablonecky-magazin-o…

3️⃣2️⃣1️⃣NA ČEM SE DÁLE PRACUJE? Připravujeme žádosti do evropských projektů na ozelenění centra města a revitalizaci malých toků v městském prostředí. Řešíme standardy městského osvětlení, plochy pro náhradní výsadby, participativní rozpočet a adopci zeleně. A mnoho dalšího 🙂 

(LO)