🔵Fotosoutěž Vyšperkuj Jablonec zná vítěze 🔵Klimadotazník je možná dlouhý, ale o to víc důležitý 🔵Ladíme participativní rozpočet před spuštěním 🔵Proběhlo metodické setkání pro osadní výbory

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

🍾🥳📸FOTOSOUTĚŽ VYŠPERKUJ JABLONEC ZNÁ VÍTĚZE 🍾🥳📸

Všem účastníkům patří obrovský dík ❤️‼️

Dorazilo 51 námětů, z nichž porota dvoukolově udělila první, druhou, dvakrát třetí a dvakrát zvláštní cenu. Fotografie měla porota k dispozici anonymně spolu s popisy od autorů, takže nevěděla, čí jsou které fotografie.

👩‍🦰👩‍🦳👩👱‍♀️Porota zasedla ve složení ředitelka střední průmyslové školy Martina Picko Baumanová, majitelka GB Beads Zuzana Slámová, vedoucí kanceláře architektury města Pavlína Mullerová, členka stejné kanceláře Dita Procházková a náměstkyně Lenka Opočenská. Možná je to klišé, ale naprostá většina fotek byla moc pěkných a opravdu těžko jsme se rozhodovaly. Možná proto jsme udělily víc cen 😆.

Fotosoutěž měla posloužit jako sběr inspirace pro nadcházející participativní rozpočet.

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

🌳🪴🌧💧KLIMADOTAZNÍK JE MOŽNÁ DLOUHÝ, ALE O TO VÍC DŮLEŽITÝ

Poskytne nám totiž cenná data.

Jak ochránit město a jeho obyvatele před vedry či škodami způsobené průtržemi a přívalovými dešti? I na takové otázky bude hledat řešení Klimatická koncepce pro Jablonec nad Nisou.

☀️🌩💦Než se zahájí práce na takovém dokumentu, potřebujeme zjistit, jak vnímáte dopady klimatické změny na vaše bydlení, práci či pobyt ve veřejných prostorách.

Zapojte se vyplněním dotazníku. Podněty sbíráme do konce září. Vaše zkušenosti pomohou dobře nastavit opatření, která se budou realizovat.

👉Odkaz na dotazník najdete na hlavní stránce našeho webu www.mestojablonec.cz nebo pod QR kódem na letáku, případně tištěný v zářijovém měsíčníku.

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

💵💴💶LADÍME PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET PŘED SPUŠTĚNÍM.

Na fotosoutěž brzy naváže participativní rozpočet se stejným názvem VYŠPERKUJ JABLONEC, kde budou moci sami občané navrhovat, kde co ve veřejném prostranství vylepšit a pak ve své čtvrti hlasovat o tom, které návrhy vybrat. Celkem se bude rozhodovat o 4 mil. Kč, rozdělených na čtvrti podle počtu obyvatel a rozlohy. Přesná pravidla vypustíme s vyhlášením, ale už teď určitě přemýšlejte o nápadech, které navrhnete!

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

🧍‍♀️🧍‍♂️🧍🧍‍♀️PROBĚHLO METODICKÉ SETKÁNÍ PRO OSADNÍ VÝBORY

Ve středu proběhlo metodické setkání se zástupci osadních výborů. Představili jsme jim nový nástroj na evidenci podnětů, které přicházely na úřad různými cestami a tím zahlcovaly i pracovníky, kterých se podněty netýkaly. Představili jsme obměněný koncept participativního rozpočtu, ke kterému jsme dostali mnoho připomínek, z nichž některé jsme vyhodnotili jako rozumné a podle toho participativní rozpočet upravili. Zapojení obyvatel v různých úrovních je důležité, přejeme si, aby spolupráce s osadními výbory fungovala co nejlépe.

▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

❤️💚💙Vnímáte naši práci na radnici jako důležitou❓ Máte nápady, co bychom v našich gescích (zeleň, zapojení obyvatel, strategie, územní plán, sdílená kola, udržitelný rozvoj,…) mohli vylepšit ❓ Dejte nám o tom vědět 🙂❕Nebo ještě lépe — ZAPOJTE SE 🙂❕

opocenskaatmestojablonec [dot] cz